توحید .:. آثار و مقالات رضا صنعتی

توحید .:. آثار و مقالات رضا صنعتی

رضا صنعتی هستم؛ متولد 1357، اهل کازرون فارس
در اینجا آثار و نوشته‌های خود را منتشر می‌کنم. امید که هم مورد استفادۀ شما و هم توشه‌ای برای آخرتم باشد.

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

یک پرسش مهم از دکتر جلیلی

جمعه, ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۲، ۰۳:۵۱ ق.ظ

مهم‌ترین مسئولیت دکتر سعید جلیلی در 35 سال گذشته، دبیری شورای عالی امنیت ملی بوده است. وی با انتخاب دکتر احمدی‌نژاد در شش سال گذشته دبیری این شورا را بر عهده داشته است.

یکی از مهم‌ترین چالش‌های امنیتی نظام جمهوری اسلامی در دوران مدیریت ایشان بر شورای عالی امنیت ملی شکل گرفت. حوادثی که پس از دهمین دوره از انتخابات ریاست جمهوری اتفاق افتاد و برخی از بزرگان نظام ـ به حق ـ از آن به «یک فتنه‌ی پیچیده» تعبیر کردند.

پرسشی که اکنون دکتر جلیلی به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی می‌بایست به آن جواب دهد آن است که ایشان چه تمهیداتی را برای پیش‌گیری و مهار این «فتنه‌ی پیچیده»‌ اندیشیدند؟ آیا وی و مجموعه‌ی تحت مدیریش توانستند این فتنه را پیش‌بینی کنند؟ آیا در برخورد با آن به بهترین شکل و در کوتاه‌ترین زمان ممکن عمل شد؟ آیا نتیجه عملکرد آنان افزایش «اعتماد ملی» به عملکرد و توانمندی‌های مدیران مربوطه بود؟ آیا در نتیجه‌ی عملکرد آنها ضربه‌ای که در آن مقطع به «وحدت ملی» ما وارد آمد؛ به بهترین وجه جبران شد؟

توقع ما از دکتر جلیلی آن است که به جای حواله دادن پاسخ به دیگر نهادها یا مسئولان امنیتی ـ که در جای خود قابل بررسی است ـ به بیان عملکرد خویش به عنوان دبیر شورای عالی امنیت ملی بپردازند.

نظرات  (۲۴)

تورا بخدا تورا بهر مقدساتی که قبول دارید بیخیال ... بشید 8سال ژیش تا بحال که ثانیه به ثانیه مفلوکتر شد این مردم بداقبال ایران ... حالا این جلیلی دیگه چه ضیغیه ایی اینم فردا لابد با بگم بگم وخس وخاشاک گفتن کار خودش شروع میکنه بعدشم درست میبرتمون تو ....
ای کاش بیجای ... کمی فقط کمی شرایط یک انتخابات منصافانه در این مملکت اجرا میشد
باسلام :حاج اقاصنعتی خوب فهمیده ایدکه رقیب اصلی هاشمی کیست که نیزه های خودرابه سمتش برتاب میکنید.
نامه بدون سلام به رهبری
مابااسراییل جنک نداریم
ثروت وقدرت
.شایدمن هم رایم هاشمی باشدوشایداوبیروزانتخابات شود.ومن بیش ازعیدحضورایشان رادرانتخابات بیش بینی کردم.
اماهاشمی رامیشناسم خودوفرزندانش هم ...وهم اندیشه هایش اندیشه های امام ورهبری نیست.مطمین باش همه مردم هاشمی وخانواده اش رامیشناسندواکربه اوهم رای دهندبه خاطرمسایل دیکراست که جای بحث دارد
پاسخ:
پاسخ: دوست عزیز
سلام
من و شما آزاد هستیم به هر کاندیدایی که حجت شرعی داشتیم؛ رأی بدهیم. اما هیچ‌گاه حق نداریم به سایر نامزدها اهانت کرده یا آنها را تخریب کنیم.
بنده با حفظ حرمت ایشان فقط چند سئوال ساده پرسیدم. سئوال‌های بنده هم پرسش‌هایی است که به نظرم صاحبان همه‌ی سلایق مختلف دوست دارند پاسخ آنها را بشنوند.
وضعیت کشور در 8 سال گذشته نتیجه رأی دادن به فرد نوظهوری بود که مردم نسبت به وی شناخت اندکی داشتند. بنده تلاش می‌کنم در حد توان خود سطح نامزدها را از جهت شناخته شده بودن برای مخاطبان خود بالاتر ببرم.
در دو پست قبل نیز به نامزدی آقای لنکرانی اشاره کرده بودم.
امیدوارم تلاش شما برای هر کاندیدایی که می‌پسندید همراه با حجت شرعی باشد نه از سر لج به این و آن!
موفق باشید.
صنعتی عزیز:
من خس وخاشاک هشت پیش با چشمانی پراز بصیرت ،امروز را دیدم و بخود لرزیدم . 4سال پیش که وا ویلا واما امروز که نگو ...
بهتر نیست بجای این نمایشها کمی بفکر ایران پرافتخار باشیم . لطفا با نقطه چین بجای نمایش کامنت مرا چاپ نکن . حاج آقا رضا
پاسخ:
پاسخ: دوست عزیز
سلام
بعید می‌دانم به صورت دقیق متوجه منظور بنده شده باشید.
توصیه می‌کنم لااقل نگاهی اجمالی به مطالب وبلاگ بنده بیاندازید.
موفق باشید.
این که«من و شما آزاد هستیم به هر کاندیدایی که حجت شرعی داشتیم؛ رأی بدهیم.» جزء نوادر حرفهای خوبیست که در این ایام شنیده م.اجرکم عندالله. ما برای داشتن یک انتخابات سالم دقیقا به همین نگاه نیاز داریم. پرشور بودن انتخابات درجمهوری اسلامی ایران با پرشور بودن انتخابات در مثلا فرانسه یا آمریکا یا حتی مصرف تفاوتهای ماهوی دارد. یکیش این.اینطوری تبلیغات هم سالم میشود.بحث کردن هم انشاالله.
اما در مورد دکتر جلیلی، و سوال شما. که سوال خوبیست. اما لزوما قابل پاسخ دادن نیست. وگرنه نمیشد شورای عالی امنیت ملی!
پاسخ:
پاسخ: با سلام
شوخی جالبی بود.
موفق باشید.
۲۷ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۲:۱۵ مجاااز.ادامه ش
آقای جلیلی بطور کلی خودشان را ملزم میدانند به «کار بی حاشیه» لذا با وجود فضای ناسالم رسانه ای، فضای یک تک جمله از هر حرف را گرفتن و مضامین را از بیخ عوض کردن و...و متاسفانه فضای کم تحملی قوا، ایشان تاکنون صلاح دیده ند که مصاحبه نکنند و کلا جز درمورد مذاکرات هسته ای، درموارد دیگر موضعگیری رسانه ای نداشته باشند.درحالی که درموارد و بحرانهای مهم کشور(مثل تحریم همه جانبه ی فلج کننده ی حاضر، یا در بحث اختلاس یا دربحث وامها و معوقات بانکی و...) نهادی که بطور جدی و «با مشارکت هر سه قوه» پیگیر حل بحران بوده، همین شورای عالی امنیت بوده. اما چنانکه دیدیم بعضی از شخصیتهای قوا، با طرح زودهنگام موضوعات در رسانه ها(مثل خود رئیس جمهور و بحث سیصد نفر بدهکار کلان میشناسم...) موجب شدند نه تنها در فرایند رسیدگی به موضوع اختلال ایجاد شود بلکه خود، معضلی بر معضلات افزودند. (که بعد نامه نگاریهای دون شأن بین دو قوه مجریه و قضاییه رخ بدهد و...)
پاسخ:
پاسخ: خدا در انجام صحیح وظایفشان موفقشان بدارد
اینها جواب پرسش بنده نبود.
۲۷ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۲:۱۹ مجاااز.ادامه ش
ضمنا دکترجلیلی تاالان بجز یک یا دو جلسه آن هم درخارج از ساعت کاری، و به اصرار ستاد مردمی دعوت، و همان زمانی که برای ثبت نام گذاشته ند، زمانی برای انتخابات و کاندیدا شدن نگذاشته ند تا حالا.بعد هم هرسازمانی ببینید بالاخره جانشینی نفر دومی چیزی دارد. سوال آخرتان یک کمی شبیه این نیست که بپرسیم: آقای جلیلی وقتی چند روز برای مذاکرات به سفر میرود، چه کسی شورای عالی امنیت ملی را اداره میکند؟!
پاسخ:
پاسخ: ایشان چندان نیازی به تبلیغ ندارند. در حالی که برخی از نامزدها در صدا و سیما بایکت خبری هستند و یا تخریب می‌شوند الحمدلله مردم دائماً ایشان را در صدا و سیما (به عنوان پرمخاطب‌ترین رسانه) زیارت می‌کنند. ستادهای دعوت مردمی نیز که الحمدلله فعال بودند.
پاسخ شما به سئوال آخر حاکی از عدم شناخت ماهیت انتخابات پیش رو است.
إ! مثل اینکه ناقص ثبت شده کامنتم. .. عرض شده بود در «ادامه ش2» که مسائل امنیت ملی را اعلام عمومی کردن و جار زدن تاکتیکها که ضدامنیتی ترین کار ممکن است! آنهم درمورد فتنه88 که آتش زیر خاکستر است امروز. مثل این است که وسط میدان جنگ بیای با رسانه ها مصاحبه کنی که بله ما داریم روی فلان موضع دشمن برای ضد حمله کار میکنیم!

من سعی کردم بطور کلی جایگاه ایشان و شورا را در حل بحران ها و نحوه ی برخوردشان با مسائل را با مثالی که قابل طرح بود، توضیح بدهم.
پاسخ:
پاسخ: چطور شما محرم اسرار شورای عالی امنیت ملی هستید اما مردم محرم نیستند؟!
سلام
اشکال اخرتان که خیلی بی مورد است. چون با این استدلال الان هیچ کدام از کاندیداها نباید چون پست دولتی دارند کاندیدا شوند و الا عدم کفایت خود را ثابت کرده اند! و نیز هیچ رئیس جمهوری نباید برای دور دوم کاندیدا شود!
پاسخ:
پاسخ: با سلام
پرسش دوم اشکال به ایشان نیست. اشکال به بروز یک خلأ در فضای انتخاباتی است. مگر آنکه وجود شخصی توانمند در مسئولیت دبیری شورای عالی امنیت ملی را در شرایط حساس انتخابات چندان مهم ندانیم.
باسلام
حاج اقاصنعتی مکرشمانیستیدکه میکوییدکسانی که به خیابانهاام ندزیرزمینی شده اندوازانهاحمایت میکنید؟بس جکونه باان حرفتان الان میکویید(فتنه بیجیده) وبعدبه اقای جلیلی خرده میکیریدکه جه تمهیداتی برای بیشکیری ازفتنه بیجیده انجام داده است اساسا برسیدن این سوال ازسوی شماوسوالات بعدازان فقط رنک وبوی انتخاباتی وسیاسی داردولاغیر
کفته ایدایارهبری ازعملکردمسولان راضیندبرسش این سوال ازسوی شمافقط جهت کیری سیاسی داردوالاجهت گیری شمادرحمایت ازسبزبوشان واشوبکرانی که میکفتیدزیرزمینی شده اندوباید کاری کرد مشخص است
سخن رهبری نشان نمیدهدکه ایشان درزمینه جلیلی جیزی کفته باشدکه شماباظرافت خاصی که درنوشتن دارید سعی داریدان رابه جلیلی نسبت دهیددرضمن ایشان نکفته اندازمسولیین ناراضیندفقط کفته اندبیش ازعوامل کوناکون دیکرشماجوانهاودانش اموزان نقش داشته ایدیعنی عوامل کوناکون دیکرهم نقش داشته اندولی جوانها بیشترنقش داشته اند
شمادرنوشتن ظرافت خاصی به خرج میدهیدتاخودراموجه نشان دهید.متاسفانه فرصت ندارم والابه صورت مفصل باسخ نوشته شمارامیدادم.امیدوارم جیزی ازاین مطلب راویرایش نکنید
پاسخ:
پاسخ: با سلام
بخش زیادی از نظر شما دروغ و تهمت است.
بنده هیچ گاه بر خلاف عقیده‌ام ننوشته‌‌ام.
نوشته‌های گذشته من (مربوط به سال 88 و پس از آن) موجود است می‌توانید رجوع کنید.
به جهت رعایت احتیاط قسمتی از متن که مستند به سخنان رهبری بود را ویرایش کردم.
با تشکر از تذکر شما
بنده گفتم محرم اسرارم؟! اسرار اگر اسرار باشند که به بنده نمیگویند!
بنده «رویه ی کار» دکتر جلیلی را از یک مثال که از اسرار «نیست!» استنتاج کردم. تا نیاز نداشته باشم که در مورد اسرار بپرسم!
واقعا شما انتظار دارید کسی (دکتر جلیلی، یا سپاهف یا نیرو انتظامی، یا وزارت اطلاعات، یا...) بیایند و روش مبارزه شان با فتنه را در تلوزیون و سخنرانیها شرح بدهند برای من و شما؟!
پاسخ:
پاسخ: بحث بر سر روش نیست بلکه بر سر نتیجه است. پرسش‌های بنده به صورت کاملاً مشخص و با عباراتی واضح این است:
ایشان چه تمهیداتی را برای «پیش‌گیری» و «مهار» این «فتنه‌ی پیچیده»‌ اندیشیدند؟ آیا ایشان و مجموعه‌ی تحت مدیریشان توانستند این فتنه را پیش‌بینی کنند؟ آیا در برخورد با آن به بهترین شکل و در کوتاه‌ترین زمان ممکن عمل شد؟ آیا نتیجه عملکرد آنان افزایش «اعتماد ملی» به عملکرد و توانمندی‌های مدیران مربوطه بود؟ آیا در نتیجه‌ی عملکرد آنها ضربه‌ای که در آن مقطع به «وحدت ملی» ما وارد آمد؛ به بهترین وجه جبران شد؟
این پرسش‌هایی است که پاسخ آنها نیاز به اطلاعات سری ندارد.
متاسفانه یه ناشناخته دیگه رو امسال میخوان قالب کنند به مردم. میدونم آخرش همین جلیلی رئیس جمهور میشه. حیف قالیباف و رضایی که فدای سیاست بازیهای اصولگراها می شوند.
سلام
یه شطرنج باز خوب میدونه که باید از جناح مخالف حمله ایذایی داشته باشه تا مهره ها و توان حریف رو سرگرم کنه و از جناح موافق که حریف فکرشم نمیکنه ماتش کنه. خیلی ساده انگارانست که فکر کنید احمدی نژاد شطرنج باز خوبی نباشه. متاسفانه درک سیاسی در ایران خیلی پایین اومده اون قدر پایین امده که سیاسیون ما فکر کردند کاندیدای احمدی نژاد مشایی است. مشایی فقط یه حمله ایذایی از جناح مخالف بود تا اصولگرایان مخالف رو سرگرم خودش کنه. حمله از جناح موافق برای مات کردن اصولگرایان و اصلاح طلبان با ثبت نام جلیلی کلید خورد. همه سرگرم حمله ایذایی از سمت چپ با سردمداری مشایی بودند و هستند غافل از اینکه ضربه اصلی رو از جناح موافق و جلیلی خواهند خورد. فعلا هم موفق بوده . پایداری رو که داره شاخه شاخه میکنه، ائتلاف 3 نفره رومطمئن باشید که از هم می پاشونه و در نهایت کاندیدای مد نظر احمدی نژاد کاندید نهایی اصولگرایان میشه و این یعنی فقط یه حرکت دیگه برای مات شدن حریف باقی میمونه و حریف هم دیگه کاری نمیتونه بکنه. طرفداران جلیلی کمی ذکاوت به خرج دهند و احساسی تصمیم نگیرند چون احمدی نژاد هرصفتی داشته باشه احمق نیست که مشایی رو که رهبری اجازه معاونت اولی بهش نداد بفرسته برای تایید صلاحیت شدن.
خلاصه اینکه از ما گفتن بود...
۲۸ ارديبهشت ۹۲ ، ۱۱:۲۷ عاشقان ولایت
با سلام
در نظرسنجی وبلاگ عاشقان ولایت شرکت کنید
نظرسنجی درباره نتیجه صلاحیت مشایی در شورای نگهبان است
با تشکر
m-a-roshandel.blogfa.com
سلام آقا رضا دستتون درد نکنه ازاینکه قصد افزایش بصیرت برای شناخت رئیس جمهور ا نشده هم یه مطلب بزنیداصلح رو دارید.بی زحمت اگه میشه در مورد سوالهایی که از آقای هاشمی میشه وپاسخی هم فعلا برای آن داده نشده هم یه مطلب بزنیدازجمله این سوالها
جرا آقای هاشمی در فتنه سکوت اختیار کردند
چرا رهبری گفت نظرات من به نظرات آقای احمدی نژاد نزدیکتره تا آقای هاشمی
چرا آقای هاشمی اعلام برائت از بچه هاش نمیکنه
چرا زندگی پر زرق وبرقی داره..
وچرا های دیگر موجود در مورد ایشان
با تشکر از شما
پاسخ:
پاسخ: با سلام
آقای هاشمی به بسیاری از این قبیل سئوالات پاسخ داده است. با یک جستجوی ساده اینترنتی می‌توانید بیابید.
به عنوان نمونه
http://www.salmanpress.ir/fa/news/1872
بنده نیز درباره مواضع ایشان در سال 88 کتاب مستقلی نوشته‌ام که متاسفانه دو سال است وزارت ارشاد مجوز نمی‌دهد. انشاءالله به زودی متن کامل این کتاب را منتشر خواهم کرد.
موفق باشید.
با سلام خدمت شما و تبریک برای وبلاگ خوبتان
با ما همراه باشید با بررسی مسائل سیاسی روز ایران
نظر فراموش نشود!
areffera.blogfa.com
سلام
آقای صنعتی پیشاپیش خدمت شما ارادت داریم.
فرمودید:
"بنده تلاش می‌کنم در حد توان خود سطح نامزدها را از جهت شناخته شده بودن برای مخاطبان خود بالاتر ببرم.
در دو پست قبل نیز به نامزدی آقای لنکرانی اشاره کرده بودم."

1- آیا ملاک انتخاب اصلح شناخته شده بودن هست؟
2- اگه منظورتون شناخته شدن از لحاظ تفکر و عقاید و فعالیتهای سیاسی هست؛
لطف کنید هر وقت این سوالات (اصطلاحا سوال ساده یا به روایت برخی تخریبی یا انشاالله تبیینی ) نوبه آقای هاشمی شد ما هم خبر دار کنید(البته فکر نمیکنم هیچ گونه سوالی در مورد ایشون قابل طرح باشه)
پاسخ:
پاسخ: با سلام
1. وقتی قانون اساسی یکی از ویژگی‌های لازم برای رییس جمهور را شرط رجل سیاسی - مذهبی بودن قرار داده است. یعنی هر نامزد باید از جهت سیاسی و مذهبی دارای شخصیت برجسته‌ای باشد. بنده اینکه یک نفر هم رجل سیاسی ـ مذهبی باشد و هم برای عموم مردم ناشناخته باشد را درک نمی‌کنم.
2. آقای هاشمی از این ویژگی برخوردار است که پذیرای سئوالات گروه‌های مختلف و حتی گروه‌های مخالف خود بوده است. شما در تاریخ ایران کدام شخصیت سیاسی را سراغ دارید که به روزنامه‌ی منتقد خود 16 ساعت وقت برای مصاحبه‌ی اختصاصی داده باشد؟
http://www.salmanpress.ir/fa/news/1872
موفق باشید
سلام
در اینکه آقای جلیلی فردی ولایت مدار و حزب اللهی هستند هیچ شکی نیست و انشالله که با برنامه وارد گود شوند تا طرفدارانش سرخورده نشوند. نکته ای که حائز اهمیت است عدم کافی بودن ولایت مداری و حزب اللهی بودن برای اصلح بودن می باشد که متاسفانه تاکید طرفداران دکتر جلیلی بیشتر بر این معیارها است تا برنامه داشتن و سابقه کار اجرایی.
در ارتباط با پاسخ این پرسش ها هم به نظرم باید کمی صبر کنید تا مهلت قانونی تبلیغات شروع شود بلکه دکتر جلیلی پاسخ بدهند!
سلام
سوال اول به واقع سوال قابل توجهی است و باید درباره آن هم اندیشید و هم جناب جلیلی را مورد سوال قرار داد.
سوال دوم اما در رابطه با کاندیدای مطلوب خودتان هم مطرح است. مثلا در این مدت وظایف ایشان را چه کسی انجام می دهد؟ اصلا حضور و عدم حضور ایشان در مجمع تفاوت چندانی دارد؟ و یا آن که اصولا در آخرین دوره انتخابات ریاست جمهوری که منجر به انتخاب شدن شان شد وظایف اداره مملکت را چه کسی انجام می داد؟ تازه آن موقع که ایشان رییس شورای عالی امنیت ملی بود و اکنون جناب جلیلی دبیر آن هستند. به نظرم چنین سوالی اندکی به جاده خاکی زدن است. من اگر بودم سوال دیگری را می نوشتم که کلیدی تر و مهم تر است.
در مورد پاسخ به نظرات هم نوع لحن شما تهاجمی است . بالاخره ایشان هم باید به سوالاتی پاسخ دهند.این که ناراحتی دارد.
یاحق
پاسخ:
پاسخ: با سلام
1. مقایسه شما ناشی از عدم دقت در تفاوت کارکرد مجمع و شورای عالی امنیت ملی در مقاطع حساسی چون انتخابات است.
2. متوجه مفهوم برخی از عبارات شما نمی‌شوم.
3. شما الحمدلله هستید پس می‌توانید سئوال کلیدی‌ترتان را مطرح کنید.
4. پاسخ به نظرات متناسب با هر نظر است. البته روش بنده حفظ احترام افراد (با سلایق مختلف) است.
موفق باشید.
رئیس جمهوری میخواهیم که در قلبش مرضی نباشد.
الان آقای جلیلی باید بیایند به شما توضیح بدهند که برای فتنه ی پیچیده ی پیش رو چه تمهیداتی اندیشیده اند؟! من نمیدانم ماهیت انتخابات پیش رو بنظر شما چیست (و خوب است که توضیح دهید تا بدانیم) که فکر میکنید تمهیدات مقابله با آن میتواند «اعلام عمومی» شود؟! شما یعنی الان تمهیدات شورا را برای پیشگیری از خیلی از فتنه ها و بحرانهایی که بود و قبل از بروز کردن پیشگیری شد را میدانید؟
نفس مقوله ی «ناآرامی اجتماعی» را نمیتوان چندان روی صحنه کنترل کرد. ما در بحثهای روشی یک اصلی داریم: موضوع علوم اجتماعی برخلاف علوم طبیعی، موجودِ مختار و خودآگاهی است که اگر بداند «موضوع مطالعه»قرار گرفته است ممکن است رفتار خود را تغییر دهد.
پاسخ:
پاسخ: بنده کجا گفتم: آقای جلیلی باید توضیح بدهند که برای فتنه‌ی پیچیده‌ی پیش رو چه تمهیداتی اندیشیده اند؟! پرسش من از آقای جلیلی درباره گذشته بود!
دقت کنید
خدمت آقای خدارحمی هم عارضم:
کسی نگفته تنها صفات مثبت دکترجلیلی ولایتمداری و مذهبی بودن است.
و البته آنچه مورد نیاز ریاست جمهوری است، «مدیریت اجرایی» نیست. یعنی رئیس جمهور قرار نیست یک مدیر شرکت، یا یک «پیمانکار عمرانی» یا یک مهندس یا یک استاد دانشکده اقتصاد باشد.
آنچه مهم است «مدیریت» است! نه مدیریت اجرایی. آن هم مدیریت از راه دور. رئیس جمهور باید بتواند از صدها کیلومتر آنطرفتر بر کار عوامل دولت در اقصی نقاط کشور نطارت دقیق داشته باشد. و البته آنچه مورد نیاز رئیسجمهور است «درک عمیق و جامع از مسئله ها»ی کشور است.

و این دقیقا چیزیست که دکتر جلیلی را غیرقابل مقایسه با سایر کاندیداها کرده.
باسلام اینطور که شما میفرمایید منظورتان این است که کوتاهی کردند اما دلیلش را نگفتید واما بعد همه ی کاندیداها مسئولیتی دارند نه تنها آقای جلیلی که کسی بخواهد کارها ی ایشان را پیگیری کند موفق باشید
پاسخ:
پاسخ: با سلام
پاسخ هر دو را در جواب به دیگر دوستان داده‌ام.
دقت کنید
--- در جواب مجاز
اینکه بنده گفتم تاکیدشون بر ولایت مداری و حزب اللهی بودن است چون دوستان ما که طرفدار ایشون هستند در هنگام بحث برای شناخت اصلح این دو مورد رو معیار اصلی قرار می دهند و حالا بقیه موارد رو جزء فرعیات می دانند که به مرور زمان رئیس جمهور کسب خواهد کرد.
بنده کاری به این ندارم که قبلا یک نفر کار اجرایی کرده یا نه و نیازی هم نیست یک رئیس جمهور اقتصاددان باشد تا بتواند کشور رو از توروم نجات دهد لاکن اگر یک گروه قابل اتکا برای این کار داشته باشد که مدت ها بر روی برنامه خودشون کار کرده باشند همین کافی است.در موارد دیگر هم به همین صورت.
به قول شما رئیس جمهور باید مدیر خوبی باشد تا بتواند بر زیرمجموعه های خود به درستی مدیریت کند.
البته اقتصاددان بودن رئیس جمهور و اینکه ایشون کارهای اجرایی انجام داده باشند جزء امتیازات محسوب میشه و نباید این رو نادیده بگیریم.
به هر حال آیا جناب آقای دکتر جلیلی همچین گروهی داشته اند و همچین پشتوانه ای دارند که اگه دارند شما بیاین توضیح بدهید تا ما قانع بشیم دکتر جلیلی از همه نظر شایسته هستند و اگر ندارند و یا تازه تشکیل شده به نظرتون برنامه ریزی عجله ای درست است یا خیر و اگر قراره بعد از انتخاب شدن تازه برنامه ریزی انجام بشه تا عجله ای نشه پس یعنی مردم فقط باید بخاطر ولایت مداری و حزب اللهی بودن و مدیریت داشتن به ایشون رای بدهند که باز هم به مکان اول بر میگردیم.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">