توحید .:. آثار و مقالات رضا صنعتی

توحید .:. آثار و مقالات رضا صنعتی

رضا صنعتی هستم؛ متولد 1357، اهل کازرون فارس
در اینجا آثار و نوشته‌های خود را منتشر می‌کنم. امید که هم مورد استفادۀ شما و هم توشه‌ای برای آخرتم باشد.

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

به گزارش روابط عمومی انتشارات سلمان فارسی، چاپ هشتم کتاب «هاشمی در سال 88» با ویرایش جدید منتشر شد.

کتاب «هاشمی در سال 88 » به قلم حجت الاسلام رضا صنعتی در اردیبهشت ماه امسال منتشر و تاکنون به هشت چاپ رسیده است.

نویسنده‌ی کتاب در مقدمه‌ی ویرایش دوم کتاب نوشته است:

خدا را سپاس می‌گویم؛ پس از آن‌که با تدبیر «دولت امید» پس از گذشت دو سال و نیم، قفل «دولت دهم» بر کتاب «هاشمی در سال 88» باز شد، با گذشت «کمتر از یک ماه» از عرضه‌ در عرصه‌ی نشر، با استقبال مردمی در «کتابفروشی‌های سراسر کشور» و «بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران»، به «هفت چاپ» رسید.

به اعتقاد نویسنده استقبال از این کتاب به معنای برخورداری از برجستگی خاصی در نگارش آن نیست؛ بلکه پاسخ قاطعی از سوی مردم بر قفل زدن به محصول فکر و اندیشه‌ی دیگران است. خصوصاً آن‌که دو عنصر اصلی کتاب یعنی «آیت‌الله هاشمی رفسنجانی» و «وقایع سال 1388» از حساسیت و جایگاه ویژه‌ای در تاریخ انقلاب اسلامی و افکار عمومی برخوردارند.

به توفیق الهی اکنون «ویرایش دوم» کتاب به خوانندگان محترم ـ به‌خصوص پژوهش‌گران تاریخ انقلاب اسلامی ایران ـ تقدیم می‌شود تا مورد مطالعه و نقد آنها قرار گیرد.

امتیاز ویرایش دوم کتاب «هاشمی در سال 88» بر نسخه‌ی قبل در «نوع چینش مطالب»، «تغییر عنوان برخی فصل‌ها»، «برطرف کردن برخی اشکالات تایپی و نگارشی موجود در آن» و افزودن «متن کامل آخرین خطبه‌ی نمازجمعه‌‌ی هاشمی در سال 88» است.

گرچه ویرایش جدید کتاب، مطلوب‌تر از نگارش پیشین است اما با توجه به این‌که محتوای اصلی آن تغییری نداشته، دارندگان نسخه‌ی قبل را از تهیه‌ی ویرایش دوم بی‌نیاز می‌کند؛ مگر آن‌که میل به کمال‌‌طلبی در آنها شدید باشد.

چاپ هشتم «هاشمی در سال 88» در 480 صفحه وزیری و 2500 نسخه با قیمت 20 هزار تومان عرضه شده است. علاقه‌مندان می‌توانند ویرایش دوم کتاب را از کتابفروشی‌های معتبر سراسر کشور و یا از طریق مراکز زیر تهیه کنند.

پخش کتاب فرهنگ: 66482150-021

پخش کتاب ققنوس: 66408640-021

پخش کتاب پکتا: 66973203-021

نظرات  (۵)

سلام
به نظرم یکی از اتفاقات نادرِ چاپ کتاب، در ایرانه. قبلا در حوزه دفاع مقدس، کتاب هایی بودند که به این سرعت تجدید چاپ می‌شدند اما در حوزه سیاست یاد ندارم
حتما باید کتاب را تهیه و  مطالعه کنم.
موفق باشید.
۳۱ خرداد ۹۳ ، ۱۹:۵۹ علی بحرانی

با سلام

امیدوارم ضمن اینکه استقبال از این کتاب بسیار خوب بوده و انشاالله همینطور هم ادامه پیدا کند، این کتاب بتواند پیام خود را به خوبی به خوانندگان منتقل کند و مردم ما یاد بگیرند در مسائل مختلف به جای دیدن یک قطعه از یک پازل و قضاوت در مورد آن، تمام تصویر را به صورت کامل ببینند و آنگاه قضاوت کنند.

طرح جلد جدید هم بسیار زیبا و دلنشین است.

پیروز باشید

پیروزی اَشرافیتِ بند و بستچیِ با بیگانگان(از شاهِ عربستان و مبارکِ مصر تا جورج‌سوروسِ بین‌المللی و...) و باجگیر از مردمِ ایران(از کرباسچی و غرضیِ کارگزارِ سازندگی تا صدقه‌گیرانِ از شهرام جزایری و روشنفکران و...) گوارایِ پادوهایشان که عَلَمِ تحقیر و تخریبِ احمدی‌نژاد را؛ علیرغم نهیِ مکرر و مؤکد رهبرِ بصیرمان؛ بر کول گرفتند و تا نهایت دنائت یک‌نفَس دویدند.

امام خامنه ای در ابتدای دولت احمدی‌نژاد فرمودند: « این دولت قطار انقلاب را به ریل اصلی برگرداند »

  و در انتهای 8سال خدمت فرمودند:

امسال و امروز من اصرار داشتم - خودم به آقاى رئیس جمهور پیشنهاد کردم - که دوستان صحبت کنند و گزارش دهند؛ چون روزهاى آخر این دولت و ایام مناسبى است براى اینکه از مجموعه کارهائى که در این دولت شده - البته به عنوان یک نمائى، یک نمونه‌اى - گزارشى ارائه شود. و ما دوست داریم که این اظهاراتى که امروز اینجا شد، به سمع مردم عزیزمان هم برسد؛ هم خواص و کسانى که اهل فنّند و آشنا هستند، مطلع شوند - چون بسیارى از این مطالبى که گفته میشود، دوستان اینها را نمیدانند؛ میبینیم گاهى اوقات اطلاعات کافى و وافى ندارند - هم عموم مردم مطلع شوند و بدانند؛ اگرچه برخى از کارها جلوى چشم است. البته مخالفین و کسانى که بی‌اطلاعند - بعضى از دستگاههاى رسانه‌اىِ خارجىِ مغرض، و گاهى بعضى در داخل - برخى از چیزهائى را که جلوى چشم هم هست، انکار میکنند. یعنى کارى انجام گرفته، جلوى چشم است، همه میبینند، منعکس شده، این را دوست دارند انکار کنند. کارى به این نداریم که حالا بعضیها ممکن است نگاه خوشبینانه‌اى یا دوستانه‌اى یا منصفانه‌اى نداشته باشند؛ بالاخره در فضاى عمومى کشور باید اینها گفته شود و ثبت شود؛ اینها بسیار مهم است.  هشت سال کار کردید، تلاش کردید، کارهاى خوبى انجام گرفت، تحمل زحمات کار شبانه‌روزى را شماها نشان دادید؛ یعنى دیده شد، احساس شد، همه فهمیدند که رئیس جمهور محترم و همکارانشان در دولت حجم کارشان بسیار بالا و پرشتاب نسبت به همه‌ى دوره‌هاى دیگر بود و هست؛ این نقطه‌ى برجسته‌اى است که نباید این را نادیده گرفت. همه‌ى کسانى که میخواهند درباره‌ى دولتها، درباره‌ى کابینه‌ها، درباره‌ى رؤساى جمهور قضاوت کنند - چه پیش خودشان، چه در منظر عموم - و نظرى بدهند، خوب است به این نکته هم توجه کنند: حجم کار بالا و تلاش خستگى‌ناپذیر و اعراض از آسایشها و آسودگى‌ها و امتیازاتى که معمولاً مسئولان کشورها در دنیا دارند؛ استراحت میکنند، تفریح میروند، امتیاز میگیرند؛ اینها را نخواستن، ندیدن، طلب نکردن، امتیاز بزرگى است که این دولت بحمدالله از این امتیاز برخوردار بود. یک نکته‌ى دیگر هم که در مورد این دولت در طول این هشت سال مورد نظرم بود و بارها هم به آن اشاره کردم، این است که این دولت بحمدالله توانست شعارهاى انقلاب را سر دست بگیرد و به آنها افتخار کند و آنها را در جامعه مطرح کند. این دولت این شعارها را مطرح کرد، برجسته کرد، سر دست گرفت، به آنها افتخار کرد؛ در مجامع جهانى، احساس شرم از انگیزههاى انقلابى و از اهداف انقلابى و از شیوههاى انقلابى نکرد؛ این خیلى کار بزرگى بود.

 رهبربصیر و عزیز مسلمین در آخرین دیدار با هیئت دولت دهم - ۱۳۹۲/۰۴/۲۳

 هاشمی رفسنجانی بعد از پیروزی روحانی: "مردم" ریل آیندۀ کشور را عوض کردند

    جناب صنعتی کتابتان که علیرغم انکارتان نسخه ویرایش نشده خاطرات آقای هاشمیست را خوانده‌ام. حیف وقتی که بر سر مطالعه پیشنویس خاطراتی که مملو از اغلاط تاریخی و تایپی است هدر شد. کاش هجده سال صبر میکردم و ویراسته خاطرات 88 هاشمی با نام مثلا "سال نهایت زورزدن من" را مطالعه میکردم
پاسخ:
با سلام
از وقتی که برای مطالعه کتاب گذاشتید متشکرم
تا حدودی می‌توانم علت عصبانیت شما را درک کنم.
نمی‌دانم هجده سال دیگر چه شرایطی حاکم است و بنده و شما کجا خواهیم بود. نمی‌دانم در آن زمان مثل امروز می‌اندیشید یا نه اما می‌دانم که اگر خاطرات هاشمی از سال 88 اجازه نشر یابد بی‌گمان جذاب‌تر از کتاب بنده خواهد بود چرا که حاوی ناگفته‌های بسیاری است.
کاش اشکالاتی که از کتاب بنده به ذهنتان می‌رسید را برایم ارسال می‌کردید.
موفق باشید
۰۴ تیر ۹۳ ، ۱۵:۵۷ سید محمود شکوهی
سلام آقای صنعتی
ای کاشک برای خرید کتاب شما کمی صبر میکردم الان کتاب شما که چاپ هفتمش هست در دست بنده است
در ضمن سوالی از خدمتتان داشتم
یکی از مسایلی که در حین تورق کتابتان مرا درگیر کرد این بود که شما به خانواده هاشمی اشاره کردید ولی احساس میکنم همه موضوع را بیان نکردید مثلا اون سخنان تند فائزه هاشمی و یا غیرقانونی بودم صیانت از آرای مهدی هاشمی و یا همان مصاحبه تند عفت مرعشی در مورد شورش و ریختن در خیابان ها احساس میکنم گذرا از روی آن گذشتید
خاب اینها ابهاماتی است که برای من بسیار عمیق شده درسته که کتاب شما صرفا یک گزارش تاریخی است ولی لااقل باید به یک سری ابهامات واضح پاسخ می داد....
فکر کنم اگر این مسائلی که بیان کردم را در کتابتان می گنجاندید بی طرفی شما بیشتر رخ می نمود و لااقل سایت های دوم خرداد مثل انتخاب و باقی انصارشان کمتر تبلیغ کتاب شما را می کردند
یاحق
پاسخ:
برادر عزیزم
سلام
از تأخیر در انتشار نظرتان که به علت مسافرت بنده پیش آمد پوزش می‌طلبم.
موضوع کتاب بنده مواضع آقای هاشمی در سال 88 است و نه مواضع خانواده ایشان اما چون ایشان در سال 88 درباره خانواده خودشان سخنانی را بیان کردند بنده نیز به مناسبت به این موضوع پرداخته‌ام. حجم مطالب در این رابطه نیز کم نیست.
به حضور خانم فائزه هاشمی در جمع معترضین به نتایج انتخابات و تاکید وی بر وقوع تقلب در انتخابات در صفحات 341-342 از ویرایش نخست و صفحات 343-344 از ویرایش دوم اشاره شده است.
به حضور آقای مهدی هاشمی در کمیته صیانت از آرا و علت تشکیل این کمیته در صفحه 353 از چاپ نخست و صفحات 355-356 از ویرایش دوم اشاره شده است. همچنین روند دادگاه وی در صفحات 354-362 از ویرایش اول و صفحات 357-364 از ویرایش دوم ذکر شده است.
متن کامل سخنان خانم مرعشی که از فیلم 40 ثانیه‌ای مورد اشاره شما پیاده شده در صفحات 343-344 از ویرایش دوم آورده شده است. در صفحات 341-342 از ویرایش نخست نیز مهم‌ترین بخش‌های این سخنان نقل شده بود.
نکته دیگر آنکه هدف کتاب پاسخ‌گویی به ابهامات مخالفان آقای هاشمی نیست. بلکه هدف آن ارائه گزارشی دقیق از مواضع ایشان است.
موفق باشید.
۰۵ تیر ۹۳ ، ۰۸:۴۶ طلبه امروزی
سلام حاج آقا
خوشحالم که کتاب اینقدر خوب استقبال شد و الحمدالله سکوت رسانه ای در این باره مؤید تأثیرگذاری آن است
لیکن دیروز داشتم کتاب گفتمان مصباح را می خواندم دیدم در قسمت مطالب مربوط به آغاجری گفتید وی توهین به ائمه کرده است و... درحالی که این چنین نبود . آغاجری می خواست درباره ائمه نظریه «علمای ابرار» را مطرح کند و آن مثال ها را زد که خب می دانید که در روایات ما هم هست مصادیقش لیکن تنها اشکال آغاجری این بود که حرفاشو با الفاظ نامتناسب با موضوع زد و همین باعث برداشت غلط از حرفاش شد چنانکه مرحوم آیت الله منتظری هم اصل بحث ایشان را نامناسب ندانست بلکه الفاظ را مناسب با بحث ندانست .
و بعد چون در کتاب گفتمان مصباح برخلاف کتاب هاشمی88 به اظهار نظر پرداختید باید بگم که بعضی از جاها با اصل کتاب بی ربط است مثل استعفا نامه آیت الله طاهری اصفهانی(گفتمان مصباح،چاپ اول،ص372) و چندجای دیگر که نمونه هایش را بعداً می گویم
ولی این را بگویم این چهارمین بار است که گفتمان مصباح را می خوانم
پاسخ:
سلام برادر
در برخی از مصادیق با شما اختلاف نظر دارم اما اشکال عدم لزوم ذکر متن استعفانامه را قبول دارم.
موفق باشید.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">