توحید .:. آثار و مقالات رضا صنعتی

توحید .:. آثار و مقالات رضا صنعتی

رضا صنعتی هستم؛ متولد 1357، اهل کازرون فارس
در اینجا آثار و نوشته‌های خود را منتشر می‌کنم. امید که هم مورد استفادۀ شما و هم توشه‌ای برای آخرتم باشد.

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات

مشرق نیوز نوشت: شنیده‌ایم هاشمی رفسنجانی اخیرا در دیدار جمعی از چهره‌های سیاسی گفته به زودی کتابی از وی منتشر می‌شود که حاوی نظرات و دیدگاه‌های وی قبل و بعد از انتخابات 88 و حوادث پس از آن می‌باشد. هاشمی همچنین مدعی شده در این کتاب وی ثابت کرده که پیش از دیگران پیش‌بینی فتنه را کرده است.

به گزارش جهان به نقل از منابع آگاه، هاشمی رفسنجانی که هم اکنون ریاست مجلس خبرگان و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام را بر عهده دارد، قرار است در کتاب جدیدش به مسائل پیرامونی و ماهیت حوادث رخ داده پس از انتخابات ریاست جمهوری دولت دهم بپردازد.

اطلاعات جهان همچنین حاکی از آن است که این کتاب نیز همچون بسیاری از کتاب های منتسب به آقای هاشمی، تدوین صحبت ها و نظرات وی در مورد موضوعات ذکر شده است.

مشرق همچنین نوشت: وی همچنین با اشاره به اینکه در آینده نزدیک کتابی از وی در تحلیل و ارزیابی جریان فتنه منتشر خواهد شد افزود: من در این کتاب اثبات کرده ام که پیش از همه نسبت به تولدجریان فتنه در فضای کشور هشدار داده ام.

نمونه‌هایی از بازتاب این خبر:

خبرآنلاین: کتاب هاشمی درباره فتنه به زودی منشر می‌شود

آفتاب: کتاب هاشمی درباره فتنه به زودی منشر می شود

فرارو: کتاب هاشمی درباره فتنه به زودی منتشر می‌شود

ندای انقلاب: کتاب هاشمی درباره فتنه

افکار نیوز: کتاب هاشمی رفسنجانی درباره فتنه

ملل نیوز: مواضع جدید هاشمی رفسنجانی در دیدار با اعضای جبهه پیروان خط امام و رهبری

دانشجو نیوز: کتاب هاشمی درباره فتنه

الف: مواضع جدید هاشمی در دیدار با اعضای جبهه پیروان خط امام و رهبری

ارم نیوز: مواضع جدید هاشمی رفسنجانی در دیدار با اعضای جبهه پیروان خط امام و رهبری

خبرآنلاین: آنچه هاشمی رفسنجانی به اعضای جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت

ourpresident.ir: هاشمی فتنه سبز را روایت می کند!!!

ببین نیوز: کتاب هاشمی درباره فتنه به زودی منتشر می‌شود

بولتن: هاشمی فتنه سبز را روایت می کند

آخرین نیوز: کتاب هاشمی درباره فتنه منشر می‌شود

دادنا: کتاب هاشمی رفسنجانی درباره فتنه

نظرات  (۵)

بیاناتی از عمو محسن
امروز می خوام سه تا نکته رو براتون بگم:
ا ا ا ا ا و نکته اول : اینکه بعد از نکته اول می خوام 2 تا نکته دیگه رو برتون بگم
نکته دوم : این نکته نکته وسطیه
نکته سوم : جمع بندی دو نکته قبلیه که از کتاب جین وست شارپ براتون ترجمه کردم. برید رو این بشینین فکر کنین.
راستی یادم نره که برای مبارزات بی خشونت برید سرتون رو بکوبید به آسفالت و کشته بشید من اینجا تو آمریکا اسمتونو اعلام می کنم. (راستی یه دستبند سبز جدید هم خریدم ایناهاش ببین چه خوشگله!!). راستی بچه ها آمار گرفتند الان 99.99 % مردم اینارو نمی خوان. البته بگم عدد دقیقش 99.997 % بود من خطای محاسبه رو توش لحاظ کردم.
عکس العمل جنبش خبز: وای تو چقدر خوبی اگه تو و نوریضایع 6چت باز نبودین ما پیروز نمی شدیم. هر روز بیا نکات تستی رو برامون بگو.
سلام
اگر بنا به همون مواضع قبلی باشده که هوچ ولی اگه قراره حرف جدیدی باشه منتظریم
سلام پیشنهاد می کنم این مقاله جالب محققانه و منصفانه را درباره عملکرد آقای هاشمی قبل از انتخابات 88 مطالعه فرمایید(ولو به صورت اجمالی) تا نکاتی برایتان روشن شود http://irhistory.com/index.php?action=show_news&news_id=353با سلام
اگر دقت کنید مقاله آقای سلیمی مربوط به سال 88 است و همان موقع مطالعه شده است.
شاید برای برخی جالب باشد اما قطعا محققانه نبود.
به هر حال از شما ممنونم.
سلام دلیل شما بر محققانه نبودن این مقاله چیست؟در ضمن پیشنهاد می کنم مقاله"پدافند غیر عامل رهبری، هیچ کس برای من هاشمی نمی شود" را مطالعه فرماییدhttp://baharbia.blogfa.com/post-131.aspx که هر چند خالی از نقص و اشتباه نیست اما چارچوب کلی آن منطقی و مستدل است که نشان داده هدف رهبر انقلاب از این تعبیر دقیقا" چیست.در ضمن می دانیم رهبر انقلاب از شهید آوینی به عنوان "سید شهیدان اهل قلم" نام بردند(و بدین سان کلیت آثار ایشان را تایید کردند) و آن شهید یکی از منتقدان جدی سیاست خارجی فرهنگی و اقتصادی دولت پنجم بودند.(برای نمونه این عبارت ایشان: "مجموعه سیاست های خارجی و عملکرد اقتصادی دولت آقای هاشمی رفسنجانی، سیاست های فرهنگی وزارت ارشاد و برخی دیگر از پارامترهایی که حتی بیان آنها نیز درباره دولتِ مؤیّد به تأییدات مکرر مقام معظم رهبری و امت مسلمان ایران به صلاح نیست، غرب باوران و منتظران رجعت غرب را به این تحلیل رسانده است که نظام اسلامی ایران نیز ناچار به یک تجدید نظر سازشکارانه اساسی در جهت پذیرش نظم نوین جهانی شده است – یعنی مثلاً یک پروسترویکای اسلامی (!) – و به آن امید بسته اند."http://www.aviny.com/article/aviny/Chapters/TahlileAsan.aspx) همین طور است انتقادات اساسی و گاهی شدید مرحوم احمد خمینی نسبت به دولت های پنجم و ششم(چاپ شده در کتاب "دیدگاه ها") و تایید رهبر انقلاب نسبت به کلیت عملکرد ایشان:" ایشان انتقادهایى هم به بعضى از امور داشتند؛ اما این انتقادها در مورد مسائل دولت منعکس نمى‌شد یا بسیار کم منعکس مى‌شد... یقیناً در اطراف ایشان هم وسوسه‌هایى وجود داشت. در این شکّى نیست. لکن ایشان قرص و محکم ایستاده بودند و همان اصولى را که مورد نظر شریف امام رضوان‌اللَّه‌علیه بود، با قاطعیت تمام ابراز مى‌کردند"http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=9009 و در نهایت به این نتیجه می رسیم که:امام از همه دولتها حمایت کردند...یا به وسیله بنده به آن تذکّر مى‏دادند و یا خودشان مستقیماً اعتراضشان را به آن، منعکس مى‏کردند. ایشان در عین تذکّر دادن، از دولت حمایت مى‏کردند؛ یعنى عیوبى را که به نظرشان مى‏آمد، به طور خصوصى و محرمانه تذکر مى‏دادند، اما در ملاء عام و در برابر افکار عمومى، از هر دولتى که بر سرِ کار بود، پشتیبانى مى‏کردند." http://farsi.khamenei.ir/speech-content?id=2608
۲۰ آبان ۹۰ ، ۱۹:۱۲ پاسخ به شهریار
با سلام
1. مهمترین شرط یک مقاله محققانه دوری از غرض‌ورزی و بررسی دقیق و همه‌جانبه‌ی موضوع تحقیق است که متأسفانه رعایت نشده است.
2. بنده مطلق کردن هیچ غیرمعصومی را قبول ندارم.
3. لیست شما ناقص است. با جستجوی بیشتر می توانستید صدها مقاله در جهت تخریب آقای هاشمی پیدا کنید که مطالعه اکثر آنها عمر بی ارزش می‌خواهد.
4. تعریف از قلم شهید آوینی به معنای تایید محتویات تمام مقالات وی از سوی مقام معظم رهبری نیست.
5. مقام معظم رهبری و آیت الله هاشمی رفسنجانی دو مجتهد سیاسی هستند که طبیعی است مانند تمام مجتهدین در برخی مسایل اختلاف نظر داشته باشند. اما به قول مقام معظم رهبری برخی نباید از این اختلاف نظر دچار توهم شده و جور دیگری فکر کنند.
6. ورود غیرمجتهدین به مباحث تخصصی و بهره برداری از این اختلاف نظرها نتیجه‌ای جز خنده‌ی عالمان نخواهد داشت.
موفق باشید.

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">