حضرت امام خمینی(ره) در مرداد ماه 1357 در ضمن پیامی به مردم اصفهان درباره فجایع رژیم پهلوی در این شهر، به مبارزات مردم ده شهر دیگر از جمله کازرون با این رژیم نیز اشاره می‌کنند. متن کامل این اطلاعیه چنین است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

فاجعه اخیر اصفهان را به عموم اهالی محترم تسلیت عرض می‌نمایم این فاجعه به دنبال فجایع بسیار دیگر، نمونه‌ای است از حکومت ستمگر شاه که وحشیانه به ملت ایران هجوم و آنان را به خاک و خون کشیده است و آخرین فاجعه نیست. تا حکومت این دودمان ستم پیشه برقرار است، فاجعه به دنبال فجایع و مصیبت پشت سر مصائب و حادثه به دنبال حوادث عظیم ادامه خواهد داشت. تنها اصفهان بزرگ نیست که شاهد جنایات مرگبار شاه و فرمانبرداران جنایت پیشه اوست بلکه سراسر ایران با این جنایات و قتل و غارت‌ها دست به گریبان است. آن قم، حرم اهل بیت و آن تبریز و یزد و همدان و اهواز و شیراز و آن مشهد مقدس و رفسنجان و جهرم و کازرون و سایر شهرها و قصبات که شاهد قتل‌ها و جرح‌ها و حملات وحشیانه بوده و هست. 

امروز ملت شجاع و به‌پا خاسته ایران شاهد موج عظیم ضدشاهی که بر اثر یکی دیگر از اعتصابات بزرگ اصفهان که به پشتیبانی از روحانیت بیدار و مسئول خود به عنوان اعتراض به اعمال غیر قانونی و انسانی رژیم است می‌باشد. امروز شعار (مرگ بر شاه) ملی شده و تا برچیده شدن دستگاه ظلم و انقراض دودمان جنایتکار پهلوی ادامه دارد. باید از هر فرصت استفاده نمود و اجتماعات را هرچه بیشتر عظیم و فشرده کرد و هرچه بیشتر خیانت‌ها و جنایت‌های شاه را بر ملا نمود.  

گویندگان محترم و متعهد هرچه بیشتر به روشنگری قیام و علمای اعلام با اعلامیه‌ها و بیانات خود مردم مهیا را که راه خود را خوب یافته‌اند بسیج عمومی نموده و یک‌دل و یک‌جهت برای برچیده شدن بساط غارت و جنایت هم‌صدا و با اتکا به قدرت لایزال الهی، این ریشه پوسیده فساد را از بن برکنند و ملت مستضعف را از چنگال استعمارگران خارجی و داخلی نجات بخشند. (و نرید ان نمن علی الذین استضعفوا فی الارض و نجعلهم ائمه و نجعلهم الوارثین) اراده خداوند تعالی بر آن است که با رهبری حکیمانه انبیا عظام و وارثان آنان، مستضعفین را از قید حکومت طاغوتی آزاد و سرنوشت آنان را به دست خودشان بسپارد، باید در این امر الهی ملت عزیز به دنبال روحانیون مسئول این راه حیاتی را طی کنند. 

باز با کمال علاقه به ملت ایران هشدار می‌دهم که به دنبال دولت، شاه دم از انتخابات زد. هر کسی که سخنان او را شنیده باشد خوب می‌فهمد که شاه با طرح مساله انتخابات می‌خواهد مسیر اصلی حرکت اسلامی ایران را که سرنگونی این دودمان است تغییر دهد و ملت را اغفال نماید ولی دیگر دیر شده و طرح حکومت اسلامی در عروق مردم ایران ریشه دوانیده است و به امید خدا پیروزی از آن ماست.  

مردم شریف با کمال احترام از گویندگان بخواهند تا از گفتگو درباره هر امری که آنان را از مسیر خود باز می‌دارد همچون انتخابات، شدیداً احتراز کرده و فجایع و جنایات حکومت شاه را بازگو نمایند. اینجانب از همبستگی روحانیون معظم و اهالی محترم اصفهان که در جریانات اخیر با پشتیبانی بی‌دریغ خود روحانیون را تنها نگذاشتند و دین خود را به اسلام و مسلمین ادا نمودند تشکر می‌کنم و از خداوند متعال توفیق و تأیید همگی را خواستارم.  

والسلام علیکم ورحمت الله و برکاته

روح الله الموسوی الخمینی

صحیفه نور، ج 2، صفحه 86

15 مرداد ماه 1357